Product code:
SBM149 – Matte / Polished
SBM149 – Matte / Polished
Download spec sheet
SBM149 – Matte / Polished
| Size (l) x (w) x (h) | 1700mm x 800mm x 600mm |
|---|---|
| Waste to floor | 132mm |
| Water capacity | 350L |
| Overflow | Internal overflow |
| Colour | White |
| Material | DADOquartz® |
| Finish | Matte / Polished |
| Base dimensions | 1400mm x 690mm |
| Rim width | 10mm |
| Waste diameter | 50mm |
| Weight | 96kg |
| Packing dimensions | 1795mm x 965mm x 830mm |
| Shipping mass | 150kg |
| Warranty | Lifetime |
SBM149 – Matte / Polished
Download spec sheet
SBM149 – Matte / Polished
| Size (l) x (w) x (h) | 1700mm x 800mm x 600mm |
|---|---|
| Waste to floor | 132mm |
| Water capacity | 350L |
| Overflow | Internal overflow |
| Colour | White |
| Material | DADOquartz® |
| Finish | Matte / Polished |
| Base dimensions | 1400mm x 690mm |
| Rim width | 10mm |
| Waste diameter | 50mm |
| Weight | 96kg |
| Packing dimensions | 1795mm x 965mm x 830mm |
| Shipping mass | 150kg |
| Warranty | Lifetime |
QUICK LINKS
FACTORY & SHOWROOM
235 Vonkprop Road
Samcor Park
Pretoria
0184
CAPE TOWN SHOWROOM
Unit 4, 16 Wallflower Street
Paarden Eiland
Cape Town
South Africa